Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

Мистецький проект *Українська вишиванка – символ рідної землі*

img_4901

26 жовтня 2018р. в актовій залі Вінницької дитячої школи мистецтв відбувся мистецький проект «Українська вишиванка – символ рідної землі», в якому взяли участь викладачі та учні відділу народних інструментів. Мета заходу ознайомити учнів з традиціями рідного краю, розширити уявлення про вишиванку, як вид мистецтва, про її значення у житті українців, виховувати любов до національних традицій.

Свято присвячено українській народній вишиванці. Це один із давніх, найбільш масових і розвинених видів народного декоративного мистецтва. Виникло воно дуже давно, виникло з любові до рідного краю, всього навколишнього світу, з потреби не тільки бачити і відчувати красу, а й творити її власними руками.

У всіх народів світу існує повір’я, що той хто забув звичаї своїх батьків , буде покараний і Богом і людьми. Він блукає по світу, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо зрадив свій народ. Але тільки в Україні роль оберіга виконувала здавна вишита сорочка.

Споконвіку українські жінки та чоловіки свято шанували одяг, особливо вишиту сорочку. Наші пращури вірили, що вона захищає людину не лише від негоди, а й від ворожих сил.

З вітальними словами  до присутніх звернулися   директор школи, заслужений працівник культури України Ярослав Зінько, батьки та запрошені гості.

Святкове дійство розпочалося з виступу оркестру народних інструментів під керівництвом Євгена Павлишена – Закарпатський танець «Верховина», далі у програмі прозвучали пісні та музичні твори у виконанні Фадеєва Даниїла укр.нар.пісня «Чом, чом не прийшов ?» (баян), Уманця Артема укр.нар.пісня «Гуляє козак весіляк» (баян), тріо домристів «Місяць на небі» (кер.Смірнова Т.Д.), ансамблю бандуристів «Барви рідної землі» (кер.Гонтковська Н.І., Грищук Христини муз.композиції «Українські виднокола» (гітара), Лабенко Андрія «Вареники (акордеон), хореографічні композиції «Козаки», «Ми з України» у виконанні зразкового ансамблю танцю «Подоляночка».

Символічне значення кольору кожної ниточки у вишиванці було повідане присутнім найменшими учнями школи.

Проведення такого свята продемонструвало, що учні школи разом зі своїми вчителями, батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

Тож носімо на щастя і долю наш оберіг – вишиванку!

 

Комментарии к записи Мистецький проект *Українська вишиванка – символ рідної землі* отключены