Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

”ВЕЛИКОДНІЙ КАЛЕЙДОСКОП У ВІННИЦЬКІЙ ДИТЯЧІЙ ШКОЛІ МИСТЕЦТВ”

Переддень Христового Воскресіння  2015 року у Вінницькій дитячій школі мистецтв ознаменувався двома яскравими подіями: 1 квітня  було відкрито виставку  учнів відділення образотворчого мистецтва «Великоднє свято», а 8 квітня відбувся традиційний фестиваль народної творчості «Писанковий дивосвіт»

У холі  Староміського центру адміністративних послуг “Прозорий офіс” відділення образотворчого мистецтва представило роботи, створені  юними художниками в очікуванні найголовнішого і радісного свята всього церковного року – Світлого Христового Воскресіння. Традиційна дитяча виставка напередодні Великодня об’єднала учасників віком від 7 до 15 років.

До експозиції увійшло понад 30 живописних творів Великодньої тематики, які славлять Воскреслого Спасителя, прихід весни, оспівують радість пробудження природи і красу нашого світу. Роботи вражають оригінальністю мислення, піднесеним настроєм, майстерністю виконання,  яскравими й соковитими барвами і дарують  глядачам світло і доброту дитячих сердець.

Традиційно у відкритті виставки взяли участь учні музичного відділення школи мистецтв, створивши своїми виступами атмосферу справжнього свята.

 

Великдень в українців завжди асоціюється з писанкою. Саме тому доброю традицією школи мистецтв став щорічний фестиваль «Писанковій дивосвіт», який у цьому році відбувся вже п’ятнадцятий раз. Фестиваль спрямований на збереження, розвиток та передачу все новим поколінням дітей та молоді великодніх звичаїв і традицій нашого народу. Під час фестивалю викладачі діляться своїми знаннями про писанку, а учні школи та гості самі пробують творити це диво.

Розпочався фестиваль урочистим виступом директора школи мистецтв Ярослава Віталійовича Зінька, який привітав усіх присутніх з наближенням найбільшого, улюбленого і шанованого свята українського народу – Христового Воскресіння, відзначив довгу історію фестивалю та наголосив на важливості проведення подібних заходів для підростаючого покоління, адже безпосередня участь у мистецькому процесі сприяє усвідомленню глибини та життєдайності національних традицій, виховує шанобливе ставлення до культурно-мистецької спадщини українського народу.

Про язичницькі та християнські традиції та символіку української писанки, пов’язані з нею ритуально-обрядові дійства розповіла викладач історії образотворчого мистецтва   О. Несторович. Чудові вірші українських поетів,  присвячені писанці, прозвучали у виконанні викладача та режисера шкільних масових свят Л. Нікітчук. В урочистій частині фестивалю взяли участь також заввідділом давньої історії Вінницького обласного краєзнавчого музею Л. Гальчевська, директор Будинку культури с. Селище                        К. Білокурська та Голова координаційної ради Вінницького крайового козацького молодіжного об’єднання «Молода Подільська Січ» В. Шпак – Мельник.

Майстер-клас з писанкарства є головною складовою писанкового фестивалю.  Викладачі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Р. Іваненко, О. Анпілогова, Н. Гандзій, С. Жукова, С. Окуленко, О. Панас провели практичні заняття, під час яких вчили дітей створювати писанки традиційним восковим письмом. Цього року до учнів школи мистецтв приєдналися і учні Вінницької дитячої художньої школи, студенти Вищого художнього професійно-технічного училища № 5, вихованці мистецької студії Будинку культури с. Селище.

В рамках фестивалю було представлено виставку учнівських робіт з живопису, графіки, прикладного мистецтва, писанок традиційного і нетрадиційного виконання, витинанок на Великодню тему, у які діти вклали всю свою душу і любов до мистецтва.

Фестиваль проходив у святково прибраній актовій залі школи, сцену було декоровано  вишитими рушниками в обрамленні писанок та птахів, які є посланцями Бога на Землі, символами вічності й безсмертної душі, а також деревами,  прикрашеними чудовими писанками і різнобарвними стрічками.

Святкове дійство супроводжувалось концертною програмою, яка створила слухацькій аудиторії гарний настрій. Звучали народні пісні та мелодії у виконанні ансамблю бандуристів(кер. К.Савельєва), ансамблю сопілкарів (кер. О.Савчук), вокалістів Аліни Яворської, Анастасії Єфімової, Веніаміна Сауляка. На завершення фестивалю Дарина Данилюк побажала усім присутнім злагоди, миру, добробуту піснею «Сто відсотків щастя».

Особливістю цьогорічного фестивалю є його благодійна спрямованість: усі писанки, створені на писанковому майстер-класі разом із великодніми листівками, намальованими учнями школи мистецтв, будуть передані українським воїнам, що нині перебувають у зоні АТО.

Комментарии к записи ”ВЕЛИКОДНІЙ КАЛЕЙДОСКОП У ВІННИЦЬКІЙ ДИТЯЧІЙ ШКОЛІ МИСТЕЦТВ” отключены