Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

Фестиваль народної творчості ”Писанковий дивосвіт”

Напередодні Великодніх свят , вже стало традицією у школі мистецтв проводити фестиваль народної творчості «Писанковий дивосвіт». Мета фестивалю проведення майстер-класу з писанкарства, ознайомлення з обрядами, пов’язаними з Великодніми святами, поглиблення знань з вивчених  тем «Писанка – вид народного мініатюрного живопису України», сприяння відродженню національних традицій, виховування шанобливого ставлення до народних традицій.

         Для  відкриття фестивалю ведуча-мистецтвознавець Нестерович Оксана Леонідівна надала  слово директору школи Зіньку Ярославу Віталійовичу , який зі словами привітання звернувся до дітей, батьків, гостей: «Традиційно в школі проводиться фестиваль, який став ознакою залучення учнів до вивчення  національних традицій українського писанкарства. Це мистецтво, в яке кожен може внести щось своє неповторне і  принести задоволення всім , а навички, які отримає дитина пригодяться на все життя. Також висловив велику подяку батькам за їхнє розуміння важливості залучення дітей до прекрасного».

           Про традиції Української Великодньої писанки розповіла зав. відділенням образотворчого мистецтва Іваненко Раїса Федорівна: «В Україні жодний Великдень не обходиться без писанки. Ними прикрашають святковий  стіл, їх дарують рідним і друзям на щастя, на добро, на здоровя. Ще на зорі життя людини яйце було емблемою Сонця – весни, частково життєдайної й чарівної сили сонця, і пізніше яйце було амулетом, за допомогою якого людина привертала до себе добрі сили, а злі відвертала. А щоб сильніше було те яйце, поверхню шкарлупи зафарбували в який-небудь колір. Називались вони крашанками. Людина здавна наносила на шкарлупу яєць чарівні магічні знаки, ще тоді, коли і писати не вміли, і були ті знаки малюнками-молитвами, адже «записані» були там і подяки, і прохання. Писанка приносить добро, щастя, достаток, здоровя та захищає людину від усього злого».

         Викладачі та учні відділення ОТМ  святково прибрали актову залу школи вишитими рушниками, гілками верби, біля сцени розташували писанкове дерево прикрашене чудовими писанками і різнокольоровими стрічками,  представили дитячі роботи з живопису, графіки, прикладного мистецтва, виставку писанок традиційного і нетрадиційного виконання, витинанки на Великодню тему, у яку вклали всю свою любов і душу.

         Вчителі провели майстер-клас , де вчили дітей створювати писанки традиційним восковим розписом,  всі бажаючі змогли виготовити власноручно Великодні писанки.     

         Про писанки збереглося багато легенд. Одна з них така: доля світу залежить від того, скільки писанок кожного року пишеться. Доки пишуть писанки, світ буде існувати. Отже пишіть писанки.      

         Святкове дійство супроводжувалось концертною програмою, яка створила слухацькій аудиторії гарний настрій. Звучали народні пісні та мелодії у виконанні різноманітних ансамблів та окремих виконавців.

         Під час фестивалю відвідувачі долучились до участі проведення благодійного ярмарку у рамках IX Всеукраїнської акції ВБФ «Серце до серця» допомоги дітям з вадами зору «Я хочу бачити життя!»  – головною метою якого є збір коштів на придбання медичного обладнання для обласних лікарень України.

      

 

Комментарии к записи Фестиваль народної творчості ”Писанковий дивосвіт” отключены