Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

ФЕСТИВАЛЬ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ «ПИСАНКОВИЙ ДИВОСВІТ» ТА ВИСТАВКА УЧНІВ ВІДДІЛЕННЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА «ЯЙЦЕ-РАЙЦЕ»

img_8169

12 квітня 2017р. у Вінницькій дитячій школі мистецтв ознаменувалося двома яскравими подіями: відкриття виставки учнів відділення образотворчого мистецтва «Яйце-райце» і традиційного XYI фестивалю народної творчості «Писанковий дивосвіт».

У холі центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» (Старе місто) відбулося відкриття виставки творчих робіт учнів відділення образотворчого мистецтва «Яйце-райце», яка створена в очікуванні найбільшого свята усіх християн – Великодня!

Серед присутніх на виставці учні, викладачі, батьки,  відвідувачі центру адміністративних послуг «Прозорий офіс».

У створені виставки взяли участь учні 6-10 років, які підготували понад 40 робіт в різних техніках виконання. Більшість робіт відображають Великодні та весняні мотиви.

Особливо слід відзначити кращі роботи Пишної Ксенії «Яйце-райце», Щербатюк Дар’ї «Святковий день», Кушніра В’ячеслава «Весняний натюрморт», Чулаєвської Анни «Яйце», Майбороди Юлії «Свято», Маркової Ірини «Великодні мальованки», Литвиненка Дмитра «На свято до бабусі»,  Русавської Крістини «До Великодня», Федик Аліни «Великодні побажання», Літвінова Савелія «Великодній стіл» та інші.

На відкритті виставки присутні мали можливість насолоджуватись творчістю маленьких митців під супровід вокальних творів у виконанні   дуету Анжели та Діани Зеленець, Марії Ридванової, Марії Петровської та інш.

 

Навесні воскресає природа, воскресає життя. Ми всі  чекаємо Величного Свята Великодня. Це світле і добре свято  несе  з собою Віру, Надію, Любов. І беруться українці  за давнє мистецтво  розписування писанок. Писанки – символ України, душа українського народу. Це безцінний скарб, який  треба берегти і передавати наступним поколінням.

Писанка з давніх часів – не лише символ свята, а й потужний самодостатній напрямок декоративного мистецтва. Саме тому започаткований доброю традицією нашою школою щорічний фестиваль «Писанковий дивосвіт», на якому ми ділимось своїми знаннями про писанку з усіма присутніми та самі пробуємо творити це диво.

Метою фестивалю є збереження національних традицій народного мистецтва писанкового розпису, бажання самим створювати красиві візерунки; виховувати повагу до національних звичаїв і традицій, потребу дарувати людям радість своєю творчістю.

Викладачі та учні створили в національному стилі колоритні композиції, святково прибрали актову залу вишитими рушниками, біля сцени розташували писанкове дерево прикрашене чудовими писанками і різнокольоровими стрічками. Під час заходу всі бажаючі могли подивитися на виставку дитячих робіт з живопису, графіки, прикладного мистецтва, а також домінуючу кількість писанок традиційного та нетрадиційного виконання.

Під час фестивалю викладачі діляться своїми знаннями про писанку, а учні школи та гості самі пробують творити це диво.

Відкрив фестиваль директор дитячої школи мистецтв, заслужений працівник культури України Ярослав Зінько, привітав усіх зі святом, розповів про традиційне проведення XYI фестивалю народної творчості «Писанковий дивосвіт» у школі з метою залучення дітей до вивчення національних традицій українського писанкарства. Зі словами привітання до присутніх звернулись запрошені: художній керівник мистецької студії Будинку культури с.Селище Катерина Білокурська, соціальний працівник Вінницької міської громадської організації соціального розвитку та ставлення окремих мало захищених категорій молоді «Паросток»  Оксана Щербацька.

Ведуча фестивалю, завідувачка відділенням образотворчого мистецтва Оксана Несторович, розповіла про християнські традиції та символіку української писанки.

Майстер-клас з писанкарства є головною складовою писанкового фестивалю. Викладачі образотворчого мистецтва провели практичні заняття, під час яких вчили створювати писанки, як традиційним восковим розписом, так і нетрадиційним, тобто з допомогою бісеру, пластиліну, кольорових стрічок, аплікації, тощо. До учнів дитячої школи мистецтв приєдналися і учні  Вінницької дитячої художньої школи, іноземні студенти національного медичного університету ім.М.Пирогова, вихованці мистецької студії Будинку культури с.Селище,  Вінницької міської громадської організації соціального розвитку та ставлення окремих мало захищених категорій молоді «Паросток», а також всі бажаючі змогли долучитися до майстер-класів з виготовлення писанок і  власноручно виготовити Великодні писанки.

Святкове дійство супроводжувалось концертною програмою. Звучали народні пісні та мелодії у виконанні солістки мистецької студії Будинку культури с.Селище Олени Ляховченко – «Червона рута», «Сам собі країна» ; учнів Вінницької дитячої школи мистецтв – дуету у складі Анжели та Діани Зеленець – «Вечір»; Марії Ридванової – «Хто придумав пісеньку?»; Марії Петровської «Материнська любов»; Марини Тимощук – арія з опери «Наталка Полтавка»; Ольги Савчук – «Пісня про матір»; Аліни Рощук – «Весною яблуні зацвітуть»;  Аліни Яворської –«Весна»; ансамблю гітаристів «Ой, дівчино, шумить гай».

Про писанки збереглося багато легенд. Одна з них така; доля світу залежить від того, скільки писанок кожного року  пишеться. Доки пишуть писанки, світ буде існувати.  На пам’ять про це пишуть в Україні писанки, а на Великдень дарують їх рідним та друзям. Наприкінці фестивалю кожен учасник майстер-класу тримав у руках власне творіння писанку-оберіг і щиро вірив, що вона принесе його родині та всій Україні взаєморозуміння, доброту, любов, здоров’я і добробут.

Нам, сучасним українцям, варто зберігати цю чудову традицію малювання писанок, що перейшла до нас від пращурів.

Отже, пишіть, творіть, малюйте писанки.

Комментарии к записи ФЕСТИВАЛЬ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ «ПИСАНКОВИЙ ДИВОСВІТ» ТА ВИСТАВКА УЧНІВ ВІДДІЛЕННЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА «ЯЙЦЕ-РАЙЦЕ» отключены