Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

I ВІДКРИТИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ НАЦІОНАЛЬНИХ СПІЛЬНОТ «МИСТЕЦТВО ЄДНАЄ НАС!»

img_9603

Ми різні з материнської колиски,

Та всі ми діти щедрої землі,

В родині вільній, всі ми – українці,

Ми України – доньки і сини.

 

21 листопада 2017 р. в актовій залі Вінницької дитячої школи мистецтв відбувся I відкритий фестиваль народної творчості національних спільнот м.Вінниці «Мистецтво єднає нас!».  Ідея проведення фестивалю «Мистецтво єднає нас» за участю національних спільнот належить адміністрації Вінницької дитячої школи мистецтв, при підтримці Департаменту культури Вінницької міської ради, управління у справах національностей та релігій Вінницької державної адміністрації, керівників національних спільнот поляків, білорусів та  євреїв  м. Вінниці.

Сцена концертної зали школи святково прибрана національною символікою та різнокольоровими квітами. В залі розгорнута виставка декоративно-вжиткового мистецтва запрошених національних спільнот поляків, білорусів, євреїв. В фойє та в актовій залі звучала інструментальна музика різних народів.

Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло її дитинство, дитинство з дивосвітом – казкою, з материнською ласкою у затишній батьківській оселі. То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини. То її велике «Я», з якого починається людина, родина, Батьківщина і вся наша велична й неповторна у світі Україна.

Сьогоднішня зустріч  дає можливість краще познайомитись з традиціями, культурними надбаннями національних спільнот, які проживають на Вінниччині. Кожна з них зберігає свою самобутню культуру, традиції, народні промисли.    Наші культури та багато років спільного проживання тісно переплелися, взаємозбагатилися.

Фестиваль «Мистецтво єднає нас!» зібрав творчі колективи різних національностей в одну мистецьку родину! Це справжнє свято пісні, музики, танцю – свято любові і свято надії.

До присутніх з вітальними словами та побажаннями звернувся директор школи, заслужений працівник культури України Ярослав Зінько, також до слова були запрошені – головний спеціаліст управління у справах національностей та релігій Вінницької державної адміністрації Ірина Стеценко;  голова Вінницького обласного доброчинного товариства «Польський дім» ім. Томаша Марека Леонюка  – Дмитро Скакун; представник Вінницької єврейської месіанської громади Леся Смішко.

Розпочав фестиваль Зразковий ансамбль танцю «Подоляночка»  Вінницької дитячої школи мистецтв під керівництвом  Тетяни Косичук з хореографічної композиції «Ми з України», далі прозвучали  музичні твори та пісні у виконанні камерного ансамблю викладачів школи (кер. Наталя Низькоклон), вокального ансамблю старших класів «Мрія» ( керівник Тетяна Дубецька), солістів Аліни Яворської, Марини Тимощук та гумореска Ванди Гроджинської, яку  подарував нашим гостям Олександр Самборський.

 

       На фестивалі прозвучали музичні твори у виконанні гостей єврейської та польської спільноти,   дитячого фольклорного ансамблю « Викрутаси» Вороновицького селищного будинку культури (художній керівник  Іннa Нікітенко).

На завершення фестивалю, усіх учасників дійства запросили на сцену, яким вручили Подяки та пам’ятні сувеніри.

Маємо надії, що фестиваль «Мистецтво єднає нас!» буде мати продовження та стане традиційним в нашій школі.

Комментарии к записи I ВІДКРИТИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ НАЦІОНАЛЬНИХ СПІЛЬНОТ «МИСТЕЦТВО ЄДНАЄ НАС!» отключены