Концертна діяльність у 2011 році
2011 рік став для творчого колективу Вінницької дитячої школи мистецтв плідним на перемоги в міжнародних та всеукраїнських конкурсах та фестивалях.
З початку року завдяки підтримці та фінансуванню міської ради, департаменту культури та батьків, кращі учні та творчі колективи школи мали змогу продемонструвати свою виконавську майстерність на:
- VІІІ-й міжнародний конкурс – фестиваль „Halk Oyun Lan” в Туреччині зразковий ансамбль „Подоляночка”- 1 місце ( квітень, 2011 ), Буханова Анна, сольний спів – 1 місце;
- V міжнародний конкурс – фестиваль „Утренняя звезда” м. Банско (Республіка Болгарія ), зразковий ансамбль танцю „Подоляночка”- Гран-Прі, Вацьківська Анна, Буханова Анна, сольний спів – 2,3 місце; Біленька Тетяна, живопис – 1 місце (листопад, 2011);
- VІІІ міжнародний фестиваль дитячої та юнацької творчості „Омега – 2011”, м.Севастопіль, зразковий ансамбль „Подоляночка”- диплом учасника, (червень, 2011 );
VІІ – й Всеукраїнський конкурс „Класичний меридіан”, м.Київ, Голубенко Марія, фортепіано – 4 місце ( червень, 2011);
- ХVІ-й всеукраїнський фестиваль – конкурс виконавців на народних інструментів „Провесінь”, м.Кіровоград, Горбатюк Олена, Горбатюк Катерина, домра – 2 місце, Бевз Яна, бандура – 3 місце, ( лютий, 2011 );
- ІІІ – й міжнародний фестиваль – конкурс музики і класичного вокалу „Золотий зорепад”, м.Дніпропетровськ, Коваль Ганна, бандура – 3 місце ( травень, 2011);
- ІV-й міжнародний конкурс баяністів – акордеоністів „Вічний рух”, м.Дрогобич, акордеон – 3 місце ( травень,2011 );
- І Відкритий національний конкурс – фестиваль виконавців на народних інструментів „Рідні наспіви”, м.Дрогобич, Гунько Артур, баян – 3 місце ( листопад, 2011);
- Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку „Я хочу жити в якісному світі”, м.Київ, Кашпієнко Ангеліна – 1 місце ( жовтень, 2011).
ІІ Міжнародний дитячий конкурс юних бандуристів Луцьку
З 21 жовтня по 23 жовтня у м.Луцьк проходив ІІ міжнародний дитячий конкурс юних бандуристів „Волинський кобзарик”. У цьому конкурсі приймало участь 140 учасників. Бандуристи з усіх куточків України, а також Росії, Польщі.
На конкурсі було присутнє високопоставлене журі, яке складалось з професорів музичних академій України: Посикіра Л.К. ( професор Львівської державної музичної академії ім.М.Лисенка ), Морозевич Н.В. (професор Одеської державної музичної академії ім.А.В.Нежданової ), Гриньків Р.Д. ( народний артист України, в.о. доцента Київської Національної музичної академії ім.П.Чайковського ) та інші.
Учениця Вінницької дитячої школи мистецтв Коваль Ганна стала дипломантом цього конкурсу ( концертмейстер Рахімова О.Є., викладач Савельєва К.В.).
Дуже цікавим був заключний концерт. У ньому приймали участь члени журі, а також гості. Був бандурист з Японії.
V Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв “Утрення звезда”, м. Банско, Болгарія
Однією з головних подій в житті нашої школи стала перемога зразкового ансамблю „Подоляночка”, вокалістів та художниці у V Міжнародному фестивалі – конкурсі мистецтв „Утрення звезда”, якій проходив в м.Банско ( Республіка Болгарія ) з 17 по 20 листопада 2011 року.
Конкурс проводився у різних вікових категоріях та номінаціях. Танцювальний колектив брав участь у віковій категорії старше 12 років, Вацьківська Анна – в номінації „естрадний спів” у віковій категорії до 12 років, Буханова Анна, в номінації „естрадний спів”, у віковій категорії старше 12 років, випускниця ВДШМ 2011 року Біленька Тетяна – в номінації „живопис”.
Художники отримали завдання за 3 дні намалювати картину на тему „Банско і фестиваль” і 20 числа представити на огляд журі разом із 3 роботами привезеними з дому оскліьки підведення результатів конкурсу всіх номінацій відбулось 20 листопада.
18 листопада змагались танцювальні колективи в різних номінаціях. Ансамбль „Подоляночка” виступав в номінації „Народний танець” у віковій категорії старші 12 років.
Разом з Україною свою майстерність на огляд жюрі представили ще 9 країн. Кожен з колективів танцював по 2 номера.Зразковий ансамбль „Подоляночка” представив на огляд журі танцювальну композицію „Ми з України” та „Гопак”.
20 листопада о 17 годині відбувся Гала – концерт переможців у всіх номінаціях. Концерт проходив у міському будинку культури, що розрахований на 800 місць. Глядачі заповнили його повністю, займаючи місця на сходах та у проходах. Склалось таке враження, що все містечко, населення якого 8 тис. 500 осіб прийшли подивитись і підтримати учасників з різних країн.
В Гала – концерті приймали участь колективи, які займали призові місця в різних номінаціях. І після виступу кожної номінації відбувалось нагородження.
Отримавши запрошення від організаторів, взяти участь у Гала – концерті керівники ансамблю зрозуміли, що посіли одне з призових місць. Після виступу народного блоку оголосили, що Гран – Прі здобула „Подоляночка” з України. Дитячому щастю не було меж. Діти стрибали, обіймались і плакали приямо на сцені. А на свою адресу почули слова захоплення та щирої вдячності і від директора фестивалю Кирила Костадінова, який вручив кубок переможців керівнику ансамблю Віктору Марценюку.
Юні вокалісти школи, та художники також не залишились без нагород:
Біленька Тетяна в номінації „живопис” – І місце; Вацьківська Анна в номінації „естрадний спів” – ІІ місце; Буханова Анна – ІІІ місце.
Всі учасники конкурсу приїхали з масою позитивних вражень від знайомства з новою країною, однолітками з інших країн. І учні і викладачі дуже вдячні організаторам конкурсу за творчу атмосферу, яка панувала під час змагань, за гарні умови проживання та щире, дружнє відношення.
І-й Відкритий національний конкурс-фестиваль “Рідні наспіви”
3-6 листопада 2011 року в м.Донецьк відбувся І-й Відкритий національний конкурс – фестиваль виконавців на народних інструментах „Рідні наспіви”, за підтримки гранту президента України для обдарованої молоді.
Учасниками конкурсу – фестивалю були учні ПСМНЗ та студенти вищих мистецьких навчальних закладів з різних регіонів України, Білорусії, Росії та Греції.
До складу журі входили видатні діячі світового музичного мистецтва в галузі народно – інструментальної творчості: Зубицький В.Д. ( Україна – Італія, Засл. діяч мистецтв України, композитор ); Грачов В.В. ( Росія, Засл. артист республіки Башкортастан, професор Саратовської державної консерваторії ім.Л.Собінова); Мурза В.А. ( Україна, Засл.артист України професор Одеської музичної академії ім.А.Нежданової) та інші.
Конкурс проводився для солістів у 4 категоріях.
Учень нашої школи Артур Гунько, баян, викл.Тетяна Нечмоня, брав участь в першій категорії (учні ДМШ, ДШМ та ССМШ, 9-12 років, в якій виборов перемогу та став лауреатом III ступеню.
Артур та його викладач Тетяна Нечмоня приїхали з конкурсу з масою позитивних вражень від спілкування з видатними музикантами, викладачами, від виступів професійних музичних колективів ( камерний оркестр „Лік домер”, худ.кер. та диригент Засл.артист України, професор В.Івко; ансамбль бандуристів Донецької державної музичної академії ім.С.Прокоф’єва ), які урочисто відкрили даний конкурс.
Незабутні враження залишились і від концертів народного артиста Росії, лауреата державної премії Росії в галузі культури, професора Російської академії музики ім.Гнесіних Олександра Циганкова ( домра ), ансамблю народних інструментів Одеської обласної філармонії „Мозаїка”, оркестру народних інструментів ім.Г.Шендерьова м.Сімферополь та ін.
А головне, що відомий баяніст, композитор Володимир Зубицький подарував Артуру та учням викладача Тетяни Нечмоні баян, побажав йому подальших творчих успіхів та запросив взяти участь в міжнародному конкурсі баяністів та акордеоністів в м.Ланчано, Італія, у вересні 2012 року.