Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ «ЯК НА АНДРІЯ»

image-0-02-04-0d6ef90807b0c69cdae8c6ebbd01f432a0250b26759b31693ae97de6f420a2d1-v

12 грудня 2017 р. в Вінницькій дитячій школі мистецтв проведено мистецький проект «Як на Андрія» по збереженню народних звичаїв і традицій.

Одним з найбільш шанованих молодіжних свят є Калита, або Андрія.   Святкується в ніч з 12 на 13 грудня і приносить кому багато радості, комусь – кохання, іншим – шкоду, збитки. Одним із звичаїв на день Андрія є підготовка калити. Калита – це великий корж із білого тіста, символ Сонця, бога – предка, бога – шлюбу.

Святково прибрана зала вишитими рушниками, глиняним посудом і виробами з дерева та паперу. Надзвичайно гарно доповнювали свято діти, одягнені в національне вбрання.  Дівчата-учениці  приготували дуже смачну, запашну калиту.

Родзинкою  фольклорного дійства було те, що брали  участь наймолодші учні відділу народних інструментів.

Розпочав дійство наймолодший учень Андрій Семененко, виконавши на баяні українську народну пісню «Ой лопнув обруч», також прозвучали музичні номери у виконанні дуету бандуристів Гандзієнко Марії, Алексєєнко Анни «Холонівська полька»; дуету гітаристів  Прищепи Олександра , Ткачука Веніаміна «Полька»; грою на баяні Фадеєва Даниїла «Ой у гаю при Дунаю», Гандзій Зоряни «Миколай»; на домрі Ганджемі Вероніки «Полька»; на бандурі Когут Анни «Деревце роду!», Моісеєнкова Володимира «Полька бандуриста», Решетника Івана «Ой минула вже зима», Семененка Ігора «Запорізький марш» на ін.

Юні господині продемонстрували своє вміння ліпити вареники. Кожна виліпила свого вареничка за власним візерунком і у кожної він був неповторним. Далі ведуча оголосила жартівливий конкурс, який проходив жваво і весело. Козаки їли вареники дуже швидко, без допомоги  виделки та ложки. Всі бурхливими оплесками вітали переможців, які найшвидше скуштували смачні вареники.

Кульмінацією вечора було кусання калити, та відкусити шматочок калити міг лише той парубок, який не зважаючи на жарти та дотепи молоді, не засміється.

Хочеться побажати усім нам миру та злагоди, гарних усіх наступаючих свят і зберігати традиції та звичаї нашого українського народу, бо поки живі традиції, живі і ми.

Комментарии к записи МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ «ЯК НА АНДРІЯ» отключены