Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗИКИ ТА ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ

«Любіть та вивчайте велике мистецтво

музики. Воно відкриває вам цілий світ

високих почуттів, пристрастей та думок.

Воно зробить вас духовно багатшими.

Завдяки музиці ви знайдете в собі нові

невідомі вам до цього часу сили. Ви

побачите життя в нових тонах та барвах!»

Дмитро Шостакович

 

 

30 вересня 2016 року в актовій залі Вінницької дитячої школи мистецтв відбулося урочисте свято до Міжнародного дня музики та Всеукраїнського дня вчителя.

 

Міжнародний день музики – це свято, яке має свою історію. Міжнародна музична рада при ЮНЕСКО прийняла рішення про відзначення Дня музики в Лозанні в 1973р. з ініціативи голови ради, музиканта зі світовим ім’ям – скрипаля і педагога Ієгуді Менухіна. В Радянському Союзі ініціативу підтримав видатний композитор Дмитро Шостакович. Вперше Міжнародний день музики було проведено 1 жовтня 1975р. У нашій країні святкування Дня музики стало традиційним з 1996р., коли виповнилося 90 років від дня народження  композитора.

Музика – це мистецтво особливої емоційної сили. Вона може не тільки вплинути на наш настрій, а й проникнути у внутрішній світ кожної дитини. Немає такої людини на Землі, яка би не любила музику.

У цей день директор школи, Заслужений працівник культури України Ярослав Віталійович Зінько привітав з Міжнародним днем музики всіх шанувальників цього прекрасного виду мистецтв, викладачів, для яких музика стала невід’ємною частиною їхнього життя, юних музикантів, яким побажав краси та гармонії, радості творчості та великої насолоди від спілкування з багатогранним світом музики, який був і залишиться на всі часи одним з прекрасніших естетичних цінностей людства!

Скільки треба сил, терпіння, щоб викладати музику! Але це можуть наші вчителі, які розкривають дітям неповторний світ музики, відкривають шлях до вершин виконавської майстерності.

До привітань приєдналися учні школи та подарували чудовий концерт, на якому прозвучали найкращі інструментальні, хореографічні, вокальні номери .  Присутні мали змогу насолоджуватись грою на фортепіано Катерини Гудзь «Прелюд» (викл.Дарія Бардин); дуетом у складі виклачів Катерини Горбатюк (домра) та Євгена Павлишена (гітара) «П’єса в стилі фламенко»; грою на баяні Романом Мазурцем «Вальс» (викл.Олена Рибачок); виступом солістів Дарини Данилюк «Змінити все», Діани та Анжели Зелениці «Омріяна земля» (викл.Тетяна Дубецька), Аліни Яворської «Я українка» (викл.Ірина Гущина);  струнним квартетом викладачів «Прекрасний мрійник»; хореографічною композицією «Купальські хороводи», «Ми з України» у виконанні зразкового ансамблю танцю «Подоляночка» (кер. Віктор Марценюк, Ірина Марценюк).

Присутні з захопленням вітали аплодисментами юних виконавців.

 

Комментарии к записи МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗИКИ ТА ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ отключены