Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

Відділення образотворчого мистецтва

img_2177

Відділення образотворчого мистецтвар озпочало свою діяльність з перших днів заснування школи. Перші викладачі – члени Національної спілки художників України О.М. Ступніков та В.М. Сандула створили професійне художнє та педагогічне підґрунтя для успішного навчання учнів, поєднуючи розкриття творчого потенціалу кожної дитини, виховання художнього смаку з формуванням її світогляду та набуттям духовного досвіду.

Сьогодні над всебічним розвитком юних особистостей на відділенні працює висококваліфікований педагогічний колектив: Р.Ф. Іваненко, О.А. Анпілогова, Н.В. Гандзій, С.А. Жукова, С.Л. Окуленко, О.Л. Несторович. Відділення  очолює Несторович Оксана Леонідівна

Учні відділення  опановують  класичні та сучасні техніки образотворчого мистецтва,  відточують власну майстерність, а на уроках історії мистецтв знайомляться із життям та творчістю відомих художників, особливостями художньої культури різних епох та стилів. Уроки декоративно-прикладного мистецтва викладача О.Г. Панас знайомлять учнів з прийомам художньої кераміки, аплікації, колажу, батику, вишивки, орігамі, виготовлення оберегу, вітражу та декоративного розпису. На вимогусучасностівідкритокласкольоровоїкомп’ютерноїграфіки, в якому на даний час викладаєвипускницявідділенняН.В.Гандзій.

Кращі творчі роботи учнів та викладачів відділення демонструються на звітних виставках школи, у Прозорому офісі «Старе місто» та на кращих виставкових майданчиках міста Вінниці.

Професійні успіхи вихованців відділення образотворчого мистецтва відзначені на багатьох конкурсах та фестивалях як в Україні так і за її межами. Тільки за останні 5 років юні художники отримали близько 200 нагород. Учні відділення є учасниками та переможцями багаточисельних міжнародних виставок у м. Делі (Індія), м. Тегерані (Іран), м. Лідице (Чехія), м. Нова Загора (Болгарія), у міжнародному пленері юних художників у м. Луцьку, всеукраїнських, обласних, міських конкурсів дитячої творчості, зокрема «Об’єднаймося ж, брати мої» (присвяченому Шевченківським дням),«Я люблю Україну», «Я хочу жити в якісному світі», «Таланти багатодітної родини», «Митниця очима дітей», «Арт-Олімп», «Різдвяна зірка», «Малюємо старовинну Вінницю», «Малюємо новорічну Вінницю», «Вінниця – європейське місто», «Світ навколо нас», «Сонячна палітра», «Марка дружби», «Просто небилиці», «Ілюстрація до народної казки» тощо.

Свідченням отриманих ґрунтовних знань є і те, що впродовж останніх років великий  відсоток випускників відділення стали студентами середніх та вищих навчальних закладів мистецького профілю. Вони успішно підкорили вузи столиці України та вищі учбові заклади за кордоном: Київський національний університет культури, Львівську академію мистецтв, Харківську національна академію дизайну і мистецтва, Південноукраїнський педагогічний університет ім. Ушинського, Вроцлавський університет дизайну (Польща), Карловарський університет, факультет дизайну (Чехія). Кожного року випускники відділення  поповнюють ряди студентів Вінницького коледжу будівництва та архітектури та Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниці.

Педагоги відділення образотворчого мистецтва прагнуть зробити навчальний процес пізнавальним, цікавим і захоплюючим. Проте вони усвідомлюють самі та прищеплюють це розуміння своїм учням: щоб здійснити свої мрії та досягнути успіху лише однієї природної обдарованості  замало, для цього потрібно докладати зусиль, навчатися, працювати над самовдосконаленням, вірити в себе.