Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

Відділення хореографії

img_2155

Відділення хореографії створено у 1992 році. Перші викладачі – Задорожна О.М. та Бойко В.А. В даний час на відділі працюють 8 викладачів та 12 концертмейстрів.

Завідувачка відділенням – Марценюк Ірина Миколаївна. Керівник Зразкового ансамблю танцю «Подоляночка» – Марценюк Віктор Петрович. Викладачі хореографічних дисциплін – Нікітчук Людмила Миколаївна, Косичук Тетяна Миколаївна, Дудоладова Ірина Євгеніївна, Садовська Олександра Миколаївна, Стасюк Анастасія Миколаївна, Коваль Тетяна Миколаївна.

У 1993 року у школі створено  ансамбль народного танцю «Подоляночка», який у 1995 році отримав звання «Зразковий аматорський».

Сьогодні на відділенні навчається 163 учні, 70 з яких  учасники Зразкового ансамблю «Подоляночка». Разом із викладачами учні опановують мистецтво хореографії та постійно урізноманітнюють свій репертуар. За роки своєї діяльності колектив здобув чимало нагород в різних куточках України та світу:

 • 2001 рік Дипломант III Всеукраїнського дитячого фестивалю «Толока» (м.Харків);
 • 2003 рік Гран-прі Міжнародного конкурсу народного танцю (м.Дніпропетровськ);
 • 2005-2015 роки – ансамбль учасник Міжнародного фестивалю «Барвінкове кружало» (м.Вінниця);
 • 2008, 2010, 2011, 2013 роки Диплом учасника Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Омега» (м.Севастополь);
 • 2010 рік III місце на Всеукраїнському конкурсі дитячої та юнацької творчості (м.Тручкавець);
 • 2011 рік I місце на Міжнародному конкурсі танцю в Туреччині (м.Адапазари);
 • 2011 рік Гран-прі на Міжнародному конкурсі дитячої творчості «Ранкова зірка» в Болгарії (м.Банско);
 • 2012 рік II місце на Міжнародному конкурсі танцю «Перлина Черемошу» (м.Вижниця);
 • 2013 рік Гран-прі Міжнародного конкурсу дитячої творчості «Татранське джерело» в Словаччині;
 • 2014 рік Гран-прі Міжнародного конкурсу дитячої творчості «Татрансько фольклорна весна» (Словаччина);
 • 2015 рік Гран-прі та II місце (в різних номінаціях) на Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Зоряний тріумф» (м.Вінниця).

Педагоги ансамблю постійно знаходять нові шляхи розвитку та творчого зросту колективу. Захоплення хореографічним мистецтвом для багатьох випускників відділу стало професією. Випускниця Олександра Садовська, отримавши вищу мистецьку професійну освіту, працює у рідній школі викладачем хореографічних дисциплін. Артем Олійник – викладач дитячої  музичної школи №2. Дмитро Ольховий, Володимир Зімулькін, Марина Поколюк, Кирило Олійник – артисти балету Державного Академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля».

Багато випускників продовжують навчання у  вищих мистецьких навчальних закладах за фахом «хореографія».

Хореографічне відділення є одним із найкращих серед відділень мистецьких шкіл, користується авторитетом у колег міста та області. На відділенні систематично проводяться відкриті уроки для слухачів Вінницького обласного науково-методичного центру галузі культури, мистецтв та туризму, різноманітні семінари за напрямком «хореографія».

Педагоги та учасники ансамблю «Подоляночка» є постійними учасниками всіх мистецьких проектів школи та міста.

Виховання у дітей любові та зацікавленості до хореографічного мистецтва, розуміння народного та класичного танцю, розвиток музичної культури – основні завдання викладачів хореографічного відділення.