Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

Про школу

Вінницька Дитяча Школа Мистецтв

Історія створення

В кінці ХХ століття (1990р.) у м.Вінниці естетичне виховання дітей здійснювали дві музичних та художня школи. Звичайно, задовольнити потреби духовного розвитку підростаючого покоління, всіх мешканців великого міста вони не могли. Спільна ідея заснування сучасної дитячої школи мистецтв належить її фундатору Зіньку Ярославу Віталійовичу та керівництву обласного управління культури, знайшла підтримку у владних структур області.

Так виконавчий комітет Вінницької обласної ради народних депутатів прийняв рішення № 273 від 12.11.1990р.«Про відкриття дитячої школи мистецтв у м.Вінниці». Міністерством культури Української РСР на підставі клопотання Вінницького обласного управління культури та згідно вищевказаного рішення Вінницької обласної ради народних депутатів видано наказ № 364 від 29.11.1990р. «Про відкриття Вінницької дитячої школи мистецтв». Доленосні рішення щодо створення першої в області Вінницької дитячої школи мистецтв керівництвом області запропоновано втілити в життя Зіньку Ярославу Віталійовичу і призначено директором майбутньої дитячої школи мистецтв(наказ № 45-к від 26.11.1990р.).

Досвідчений фахівець в галузі культурно-просвітницької роботи, відомий в мистецьких колах, як талановитий музикант. Енергійний, ініціативний, цілеспрямований, професійно грамотний керівник за короткий період зумів створити професійний колектив, матеріальну базу і організувати навчально-виховний процес першої в області школи мистецтв. Комунікабельність у відношеннях з колегами та посадовими особами сприяє вирішенню багатьох проблемних питань. До виконання службових обов’язків

Зінько Я.В. підходить творчо, з притаманною йому виваженістю. За його ініціативою і безпосереднім керівництвом у школі створені оркестри народних інструментів учнів та викладачів, камерний ансамбль, ансамбль баяністів, хори молодших, середніх та старших класів, учнівський вокальний ансамбль «Мрія», різноманітні ансамблі малих форм, жіночий вокальний ансамбль викладачів «Чарівниця», учнівсько-викладацький естрадний театр, ансамбль танцю «Подоляночка» і ін.

Завдяки продуманому, виваженому та обґрунтованому стилю керівництва, враховуючи вимоги сучасності, заклад досяг високої результативності у своїй діяльності.

Крім багаточисельних перемог на міських, обласних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсах, фестивалях та виставках, за високий художній рівень та виконавську майстерність у 2007р. присвоєно звання «Народний аматорський» – ансамблю народних інструментів «Український сувенір» та звання «Зразковий аматорський» – дитячому ансамблю танцю «Подоляночка».

У 2007р. на відділі образотворчого мистецтва розпочато навчання дітей керамічному мистецтву. На вимогу сучасності відкрито перший у Вінницькій області клас кольорової комп’ютерної графіки.

Фойє

На сьогодні в школі працює 69 викладачів. Педагогічному колективу притаманний творчий підхід до справи, пошук прогресивних методик, найбільш раціональних форм навчання, високосвідоме ставлення до роботи .За період діяльності школу закінчили 840 учнів. Гордістю школи є молоді викладачі, які досвід роботи у школі застосовують у наукових дослідженнях вищої школи.

Деркач Оксана Олексіївна – кандидат педагогічних наук, доцент ВДПУ ім.М.Коцюбинського, нині працює над докторською дисертацією. Бурдейна-Публіка Тетяна Василівна – кандидат мистецтвознавства, директор Вінницької ДМШ №1 .

Багато випускників присвятили своє життя мистецтву. Особливо слід відмітити значний внесок у професійну підготовку учнів ветеранів, які протягом багатьох років віддають свій досвід, педагогічну майстерність, знання улюбленій справі. Це –

Зінько Я.В., Коробова Н.В., Хоменко Г.В., Радіщева Т.Я., Лещук С.О., Рибачок О.Д., Нечмоня Т.П., Ряполов А.М., Черкашин В.О., Смірнова Т.Д. , Лівшиць Н.С.,

Низькоклон Н.П., Нікітчук Л.М., Береза О.М., Іванова Е.В., Рахімова О.Є.,

Колесник О.А.Іваненко Р.Ф., Ступніков О.М. За досягненні успіхи багато викладачів нагороджені Почесними грамотами різних рівнів.

Досягнення колективу школи відомі далеко за її межами. Керівництво віддає багато сил і творчої енергії підвищенню професійної майстерності колективу, на що була звернена особлива увага при проведені чергової атестаційної експертизи Вінницької дитячої школи мистецтв у 2007р. За наслідками атестаційної експертизи навчальний заклад отримав найвищу в області оцінку, що відповідає рівню освітньої діяльності “високий”. Експертна комісія винесла рішення щодо визнання закладу атестованим з відзнакою.

 

 

Графік прийому громадян директором закладу

“Вінницька дитяча школа мистецтв”

Вівторок: 09.00 год. – 11.00 год.

П’ятниця: 09.00 год. – 11.00 год.