Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

ПРОВЕДЕННЯ МИСТЕЦЬКОГО ПРОЕКТУ «КОЗАЦЬКА СЛАВА НЕ ВМРЕ, НЕ ЗАГИНЕ» ПРИСВЯЧЕНОГО ДНЮ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА

img_9152

Сини України, згадаймо минуле,

Згадаймо славетних гетьманів справи.

Страждання народні – і серце заснуле

Розбудить, згоріле – надія жива.

 

 

11 жовтня 2017р. в актовій залі Вінницької дитячої школи мистецтв відбувся мистецький проект «Козацька слава не вмре, не загине» присвячений Дню українського  козацтва, в якому взяли участь викладачі та учні відділу народних інструментів.

Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній па’яті

українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України  XYII-XVIIIст.

Сьогодні козак – не той, хто одягнений у вишиванку й шаровари. Козак – це передовсім воїн за духом, і воюватиме він тільки за честь і свободу. Шляхетність, мудрість, відвага – три основні прикмети козака: шляхетного не підкупиш, мудрого не обдуриш, мужнього не злякаєш! Одним із головних своїх завдань козаки вважають відродження історичних традицій, патріотичне виховання підростаючого покоління.

З вітальними словами  до присутніх звернувся   директор школи, заслужений працівник культури України – Зінько Ярослав Віталійович, який привітав всіх з Днем Українського козацтва, побажав всім міцного козацького здоров’я, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, який допоможе долати будь-які перешкоди та від імені колективу школи вручив подяки  Голові Вінницького осередку Міжнародної федерації Бойового гопака  – Дмитренку Руслану Віталійовичу та керівнику капели бандуристів «Калинонька» Вінницької дитячої  музичної школи № 2 – Прокопенко Тетяні Володимирівні.

Святкове дійство супроводжувалось концертною програмою, яку розпочав

оркестр народних інструментів під керівництвом Євгена Павлишена  п’єсою Володимира Лапченка «Козачок», далі прозвучали музичні твори у виконанні маленького козака Климчука Іллі «Їхав козак за Дунай» (викл.Бальшанек Т.В.); ансамблю домристів з композицією «Місяць на небі» (кер.Смірнова Т.Д.); ансамблю гітаристів з українською народною піснею «Ой дівчино шумить гай» (кер.Любомський І.Б.); ансамблю бандуристів «Будем козаками» (кер.Гонтковська Н.І.); пісня у виконанні Марії Петровської «Розпрягайте, хлопці, коней».

На мистецькому проекті виступили  гості школи –  капела бандуристів з Вінницької

дитячої музичної школи № 2 та маленькі козаки Вінницького осередку Міжнародної федерації Бойового гопака, які  показали козацьке бойове мистецтво.

Усім, хто завітав на свято, було запропоновано взяти участь у козацьких розвагах – перетягуванні канату, стрибанні у мішках,  проведенні «Історичної вікторини», також на всіх присутніх чекав козацький куліш і узвар.

Козацьке свято успішно завершилося і ми сподіваємось, що і наші хлопці ростуть

сильним, мужніми, сміливими, майбутніми нашими захисниками – справжніми козаками.

 

 

 

Комментарии к записи ПРОВЕДЕННЯ МИСТЕЦЬКОГО ПРОЕКТУ «КОЗАЦЬКА СЛАВА НЕ ВМРЕ, НЕ ЗАГИНЕ» ПРИСВЯЧЕНОГО ДНЮ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА отключены