Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

ВІДКРИТТЯ ПЕРСОНАЛЬНОЇ ВИСТАВКИ УЧЕНИЦІ ВІННИЦЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ШКОЛИ МИСТЕЦТВ ЖОЛОНКО АННИ

img_8392

21 квітня 2017 р. у виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття персональної виставки «Анімалістичні фантазії»  учениці  відділення образотворчого мистецтва Вінницької дитячої школи мистецтв Анни Жолонко. Виставка триватиме до 28.05.2017р.

Серед присутніх на відкритті персональної виставки – запрошені гості, родина юної художниці, учні, викладачі, батьки. Під час відкриття виставки слова привітання та похвали лунали від  директора дитячої школи мистецтв, заслуженого працівника культури України Ярослава Зінька, заступника  директора обласного краєзнавчого музею Світлани Шароварської, голови Вінницького осередку Національної спілки художників України  Віталія Каспрука, викладачів школи Ольги Анпілогової, Раїси Іваненко, батьків.

У Вінницькій дитячій школі мистецтв Анна Жолонко навчається у випускному класі викладача  Ольги Анпілогової.  Анна – цілеспрямована, наполеглива та смілива дівчина. Захоплюється спортом, має ІІІ юнацький розряд з туризму. Відмінниця, поглиблено вивчає іноземні мови, цікавиться хімією, біологією, бере участь у різноманітних конкурсах, змаганнях та олімпіадах і хоче стати президентом школи.   Має сильну образну уяву,  яскраве та оригінальне бачення, вирізняється наполегливістю та вимогливістю до себе. Постійна учасниця загальноміських мистецьких свят, шкільних, міських обласних та загальноукраїнських виставок та конкурсів. Інформацію про творчість Анни розміщено на сторінках видання «Майбутнє Вінниччини – талановиті діти».

Її перша персональна виставка «Анімалістичні фантазії» присвячена тваринам – реальним та фантастичним. Анімалістичне мистецтво існувало протягом тисячоліть, у кожного народу і в різні епохи. В усі віки люди жили в оточенні звірів і птахів і завжди їх зображали: продряпані контуром і мінеральними фарбами на стінах печер, вирізані в камені та дереві, виліплені з глини. З розвитком суспільства люди одомашнювали диких тварин, які стали їх помічниками, чотириногими друзями. Анімалістичний жанр — це різновид образотворчого мистецтва, що зображує тварин.

З раннього дитинства Анна любить тварин, має домашніх улюбленців. Разом з батьком постійно дивиться передачі на телеканалах «Мега» та «National Geographic».  Знайомство з неповторним і різноманітним світом природи привело Анну до захоплення анімалістичним жанром у живописі. Перші твори юної художниці були виконані пастеллю, гуашшю, аквареллю, зараз Анна пише переважно олією.

З іїї полотен дивляться на глядача веселі бурундуки, кумедний єнот, граціозний леопард, стривожений білий ворон. Не менш переконливими є витончений, прикрашений візерунками сріблясто-блакитний олень, що ніби зійшов зі сторінок казок Бажова, прекрасний та гордий єдиноріг, величний та чарівний лев – володар фантазійної країни. Кожна тварина змальована у характерній позі, наділена особливим виразом «обличчя», промовистим поглядом, що робить їх  унікальними і неповторними. У своїх творах юна майстриня поєднує декоративні та живописні прийоми, відштовхуючись кожного разу від тваринного образу.

До нинішньої експозиції увійшли 19 робіт, створених протягом останніх двох років.

 

Відкриття виставки  супроводжувалось концертною програмою учнів музичного відділення у виконанні:  солістів Веніаміна Сауляка – «Барви рідної землі»; Анни Вельгус -«Смайлик»; Дарини Данилюк – «Сто відсотків щастя»; гри на баяні Романа Мазурця – «Скерцо» та гри на акордеоні Артема Клопотуна – «Експромт».

Сподіваємося, що юна художниця ще не раз потішить нас своїми цікавими роботами.

Комментарии к записи ВІДКРИТТЯ ПЕРСОНАЛЬНОЇ ВИСТАВКИ УЧЕНИЦІ ВІННИЦЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ШКОЛИ МИСТЕЦТВ ЖОЛОНКО АННИ отключены