Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ПАСТЕЛІ РАЇСИ ІВАНЕНКО ТА ЇЇ ВИХОВАНЦІВ «НАТХНЕННЯ МАЙСТРА У ТВОРЧОСТІ УЧНІВ»

SONY DSC

SONY DSC

12 квітня 2018 р. в Академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття серії виставок «Натхнення майстра у творчості учнів» присвячених творчості та педагогічній діяльності шести викладачів  образотворчого мистецтва Вінницької дитячої школи мистецтв і триватиме до 23 квітня 2018р.

За задумом організаторів цикл має розкрити мистецькі уподобання, самобутній творчий талант, неповторну авторську манеру  кожного з педагогів відділення, їх вміння зацікавити та привити любов своїм підопічним до різних видів художньої діяльності, жанрів та технік.

Першою стала виставка пастелі чудової художниці і педагога, майстрині пастельної техніки Р.Ф. Іваненко та її вихованців. Її захопленість технікою пастелі, тонка майстерність у використанні цього складного матеріалу давно стали прикладом для юних художників. На виставці експонуються понад 30 творів, серед яких роботи і нинішніх учнів і тих, хто у різні роки навчався у Раїси Федорівни.

Раїса Федорівна Іваненко протягом 14 років працює у Вінницькій дитячій школі мистецтв на відділенні образотворчого мистецтва. Вона закінчила Косівський технікум народних художніх промислів імені Касіяна та Львівський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва.  Кераміст за фахом, паралельно відкрила для себе дивовижну за своїми можливостями техніку – пастель, у якій, за словами  художниці, можна висловити все.

Пастель найчастіше асоціюють з XVIII століттям – в цей час вона пережила справжній розквіт. З тої пори її популярність зазнає і злети і падіння. У XIX столітті пастель стає самостійним жанром, особливо улюбленим романтиками і реалістами, які використовують пастель для написання різноманітних сюжетів. Відродження цікавості до пастелі припадає на останню чверть XIX і початок XX століть, і досі вона залишається  конкурентним матеріалом серед сучасних технік.

Пояснюючи популярність пастелі у своїх учнів Раїса Іваненко наголошує на її подвійній природі. Пастель водночас графічна і живописна, у ній поєднуються лінія і колір, нею можна малювати і писати. Класична техніка пастелі ніби створена для передачі найтонших нюансувань, проте і сама Раїса Федорівна і її підопічні останнім часом віддають перевагу олійній пастелі, яка візуалізує реальність та фантазію найбільш повно і соковито. Олійна пастель складається з безлічі барвистих шарів, що просвічують один крізь одного і доповнюється тоном основи.  Її кольори не зливаються повністю і не притушують один одного, дозволяючи у яскравих і насичених гармоніях передати красу та таємничість природи в пейзажах та натюрмортах або глибинну сутність людської душі у портретах.

Тонке відчуття кольору, композиції та самого матеріалу, яке художниця прививає і своїм учням, допомагають їм розкрити глядачеві своє захоплення невловимою красою кожної  миті буття,  стану природи або буяння дитячої фантазії.

На відкритті виставки – запрошені  гості, учні, батьки, викладачі.

З вітальними словами та побажаннями до присутніх звернулись директор дитячої школи мистецтв, заслужений працівник культури України  Ярослав Зінько, начальник відділу культурно-мистецьких закладів департаменту культури Вінницької міської ради Людмила Локаєнко, заступник директора обласного краєзнавчого музею Світлана Шарварська , мистецтвознавець обласного краєзнавчого музею Тетяна Журунова, випускниця школи Інна Руда .

 

Відкриття виставки  супроводжувалось концертною програмою учнів музичного відділення: виступами співачок  Марії Чижик «Птаха літала» та  Марії Гнатюк «Нехай квітує Україна», також гра на гітарі Павла Ногаля «Північний вітер» та акордеоніста Даніїла Д’якова «Ностальгія».

Всі присутні були приємно вражені чудовою виставкою та концертними виступами учнів  школи.

 

Комментарии к записи ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ПАСТЕЛІ РАЇСИ ІВАНЕНКО ТА ЇЇ ВИХОВАНЦІВ «НАТХНЕННЯ МАЙСТРА У ТВОРЧОСТІ УЧНІВ» отключены