Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

ВИСТАВКА «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ». ЛІРИЧНИЙ ТА ЕПІЧНИЙ ОБРАЗ УКРАЇНИ

img_9395

12 жовтня 2017р. у виставковій залі Вінницького літературно-меморіального музею М.М.Коцюбинського відбулось відкриття  виставки юних художників, учнів відділення образотворчого мистецтва Вінницької дитячої школи мистецтв «Козацькому роду нема переводу». Ліричний та епічний образ України, яка присвячена Дню захисника Вітчизни, Дню українського козацтва та святу Покрови Пресвятої Богородиці.

Виставка триватиме протягом  до 26 жовтня 2017р.

Твори наймолодших вихованців школи мистецтв вражають безмежною фантазією, щирістю та безпосередністю, роботи старших учнів виявляють глибоке зацікавлення героїчним минулим нашого народу, його культурно-мистецькими традиціями, демонструють високу  майстерність у володінні різними живописними, графічними та декоративними техніками.

До експозиції виставки увійшло понад  60 творів. Це роботи історичної, етнографічної та фольклорної тематики, виконані в техніках акварелі, гуаші, пастелі. Значну частину експозиції складають роботи в техніці витинанки. Цей вишуканий вид українського народного декоративного мистецтва, що має  глибокі й багаті традиції, завжди був популярним на Поділлі.  Сьогодні до техніки витинання і мотивів народних візерунків все частіше звертаються сучасні художники, в тому числі і юні.  Цього літа 18 учнів викладача Світлани Жукової взяли участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі витинанки у

м. Кривий Ріг і здобули призові місця – диплом ІІ ступеня – Іра Маркова, дипломи ІІІ ступеня – Савелій Літвінов, Костя Цабак та Віка Франкова. На виставці представлені як роботи учасників та переможців конкурсу, так і багатьох інших учнів: Амосової Маргарити, Бури Марини, Король Вероніки, Остапюк Софії,  Маркової Ірини,  Прокопенко Максима та інших дітей. Це традиційні та авторські сюжетні та орнаментальні композиції, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з білого й кольорового паперу. Загалом, експоновані дитячі твори різні за темами та сюжетами, але об’єднані розкутістю творчого мислення, піднесеним настроєм та яскравими фарбами.

Козацька звитяга, волелюбство і патріотизм притаманні як давнім захисникам українських земель так і теперішньому поколінню, зокрема воїнам, що боронять землі України на Сході.

Серед присутніх на виставці були учні, вчителі, гості, батьки,  волонтери.

До присутніх з вітальними словами та побажаннями звернулись: директор школи, заслужений працівник культури України Ярослав Зінько, в.о.директора Вінницького літературно-меморіального музею М.М.Коцюбинського Лариса Кравченко,  волонтери Василь Нечипорук,  Валентин Белінський , які допомагають  бійцям та місцевим сім’ям, що нині перебувають у зоні АТО.

Відкриття виставки супроводжувалось вокальними творами у виконанні юних співаків: Дарини Загородньої «Нехай квітує Україна», Марії Петровської «Розпрягайте, хлопці, коні», Анни Малюти «Ой, у полі криниченька», Марії Гнатюк «Небо знає», ансамблю гітаристів «Ой,дівчино, шумить гай», дуету бандуристів у складі Марії Петровської та Анни Малюти «Хай живе надія».

Всі учасники виставки постаралися на славу, роботи вийшли яскраві, цікаві, творчі.

Комментарии к записи ВИСТАВКА «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ». ЛІРИЧНИЙ ТА ЕПІЧНИЙ ОБРАЗ УКРАЇНИ отключены