Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

Презентація виставки викладача образотворчого мистецтва Р.Ф.Іваненко «.Жила собі краса».

img_7495

27 серпня 2019 р. о 14:00 у виставковій залі Вінницького літературно-меморіального  музею М.М.Коцюбинського відбулась  презентація виставки викладача  образотворчого мистецтва Вінницької дитячої школи мистецтв Р.Ф.Іваненко «Жила собі краса».

Раїса Федорівна Іваненко протягом 15 років працює у Вінницькій дитячій школі мистецтв на відділенні образотворчого мистецтва. Вона закінчила Косівський технікум народних художніх промислів імені Касіяна та Львівський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва.  Кераміст за фахом, паралельно відкрила для себе дивовижну за своїми можливостями техніку – пастель, у якій, за словами  художниці, можна висловити все.

На виставці експонуються понад 30 творів у техніці  пастелі та акрилового живопису. Вони демонструють мистецькі уподобання, самобутній творчий талант, неповторну авторську манеру  чудової художниці і педагога.  Її захопленість технікою пастелі, тонка майстерність у використанні цього складного матеріалу давно стали прикладом для юних художників.

Пояснюючи популярність пастелі Р. Іваненко наголошує на її подвійній природі. Пастель водночас графічна і живописна, у ній поєднуються лінія і колір, нею можна малювати і писати. Класична техніка пастелі ніби створена для передачі найтонших нюансувань, проте  сама Раїса Федорівна останнім часом віддає перевагу олійній пастелі, яка візуалізує реальність та вигадку найбільш повно і соковито. Олійна пастель складається з безлічі барвистих шарів, що просвічують один крізь одного і доповнюється тоном основи.  Її кольори не зливаються повністю і не притушують один одного, дозволяючи у яскравих і насичених гармоніях передати красу та таємничість природи в пейзажах та натюрмортах, драматизм чи тонку лірику сюжетних творів, глибинну сутність людської душі у портретах.

Через тонке відчуття кольору, композиції та самого матеріалу художниця щиро ділиться з глядачем красою кожної миті буття, безкінечною мінливістю природи та польотом власної  фантазії.

Виставка «Жила собі краса» триватиме протягом 27 серпня – 22 вересня 2019 р.

Комментарии к записи Презентація виставки викладача образотворчого мистецтва Р.Ф.Іваненко «.Жила собі краса». отключены