Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

Відкриття виставки творчих робіт учнів «Яєчко розфарбоване, барвисте…» та XVII відкритого фестивалю народної творчості «Писанковий дивосвіт» з нагоди Великодніх свят

img_0969

4 квітня 2018 р. напередодні Великодніх свят ознаменувалося двома яскравими подіями –  відкриттям у холі центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» (Старе  місто) виставки творчих робіт учнів відділення образотворчого мистецтва   дитячої школи мистецтв «Яєчко розфарбоване, барвисте…»  та XVII відкритим  фестивалем народної творчості «Писанковий дивосвіт».

Серед присутніх на виставці учні, викладачі, батьки,  відвідувачі центру адміністративних послуг «Прозорий офіс».

У створені виставки взяли участь учні 6-12 років, які підготували понад 30 робіт в різних техніках виконання.

Більшість робіт відображають Великодні та весняні мотиви.

Великдень – одне з найвизначніших народних свят, яке впродовж багатьох тисячоліть займає на території України серед календарних свят наших предків одне з найпочесніших місць.

Кожна людська спільнота залишає свій неповторний слід на Землі. Наші предки залишили нам не тільки борону і плуг, а й передали скарб своєї душі: влучне прислів’я, веселу приповідку, мудру казку, хвилюючу легенду, ніжну пісню, добрий звичай. А ми вивчаємо їх і передаємо наступним поколінням.

Наш щорічний фестиваль народної творчості «Писанковий дивосвіт» присвячений маленькому українському диву – писанці, символу життя, оберегу, малюнки якого таять у собі молитви – звернення до Бога, привертають добрі сили і відвертають лихі, розповідають про створення світу, про вічні закони мудрості і любові.

Вже сімнадцять років поспіль ми ділимося своїми знаннями про писанку з усіма присутніми та вчимо творити це диво. Метою фестивалю народної творчості «Писанковий дивосвіт» є збереження національних традицій народного мистецтва писанкового розпису, утвердження національних Великодніх традицій, залучення дітей до вивчення та популяризації унікальної традиційної української писанки.

Майстер-клас з писанкарства є найголовнішою складовою цього фестивалю.

На свято запросили батьків, керівництво департаменту культури міста, колег з закладів культури міста – обласного художнього музею, Вінницького обласного центру народної творчості, музичної школи № 2, дитячої школи мистецтв «Вишенька», студентів Вінницького вищого художнього професійно-технічного училища №5, іноземних студентів національного медичного університету ім.М.Пирогова та інш.

Фестиваль проходив у святково прибраній актовій залі школи, представлена виставка учнівських робіт з живопису, графіки, прикладного мистецтва, писанок традиційного і нетрадиційного виконання на Великодню тему.

Розпочався фестиваль урочистим виступом  заступника департаменту культури Вінницької міської ради Ольги Дернової та директора дитячої школи мистецтв , заслуженого працівника культури України Ярослава Зінька, які  привітали всіх присутніх з наступаючими Великодніми святами,  побажали всім добра, миру, злагоди, благополуччя  сім’ям, душевного тепла.

Директор школи  розповів про традиційне проведення фестивалю в школі і що з кожним роком збільшується увага до писанкарства із боку суспільства. Написання писанки це справа є доволі складною і кропіткою, але результат того вартий, адже писанка – це символ доброти, благополуччя та надії на краще. Завдяки подібним фестивалям діти і присутні мають можливість зробити свій внесок у розвиток та примноження давніх українських традицій. А це допоможе зберегти мистецтво писанкарства для наступних поколінь.

Зав.відділенням образотворчого мистецтва Оксани Несторович розповіла про історію походження писанки, що таке писанка, її види, техніки, дізнались значення кольорів писанок, а також символи писанкарства.

Викладачі відділення образотворчого мистецтва школи провели майстер-клас з писанкарства. Всі бажаючі мали можливість ознайомитись із різними видами техніки по писанкарству –  це розпис воском, з допомогою бісеру, кольорових стрічок, аплікацій , тощо. Кожний присутній на фестивалі мав можливість навчитись унікальному мистецтву  та розмалювати писанку по своєму уподобанню.

Святкове дійство супроводжувалося концертною програмою, де звучали народні пісні та мелодії у виконанні  окремих виконавців – солістів Андрія Лабенко «Я маленький козак», Марії Чижик «Птаха літала», Аліни Рощук «Грай, музико моя», Дарини Данилюк «Україна», Марії Петровської «Запрягайте, хлопці, коней» (бандура), Андрія Фурманського «Ой, дівчино шумить гай» (акордеон)  та учнівського ансамблю гітаристів «Ой, дівчино».

Невмируща душа народу тоненькою ниточкою єднає людей, їхні серця, покоління. І поки горить той вогник-душа у людських серцях, поки в людей є любов до рідної землі, своєї історії, до тих пір народ буде народом, а не просто населенням. Отже, поки будуть писанки на світі писати – доти люд наш буде жити, а край процвітати.

Бажаємо  учасникам, щоб вони розвивали ці вміння і передавали їх своїм дітям, щоб це мистецтво у нашому краї ставало ще популярнішим, щоб все більше людей долучалося до прекрасного!

Комментарии к записи Відкриття виставки творчих робіт учнів «Яєчко розфарбоване, барвисте…» та XVII відкритого фестивалю народної творчості «Писанковий дивосвіт» з нагоди Великодніх свят отключены