Вінницька Дитяча
Школа Мистецтв

Засновано
у 1990 році

ЮВІЛЕЙНА ЗВІТНА ВИСТАВКА ВІДДІЛЕННЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА ВДШМ «ПАЛІТРА ТВОРЧОСТІ ОБ ЄДНУЄ !» ДО 25-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ ЗАСНУВАННЯ

DSCN8831

2 грудня 2015р. в Регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відкрилась ​​виставка творчих робіт учнів, випускників та викладачів відділення образотворчого мистецтва Вінницької дитячої школи мистецтв  «Палітра творчості об’єднує!», яка триватиме до 7 грудня 2015р.

Виставка присвячена 25-ій річниці від дня заснування Вінницької дитячої школи мистецтв. Відділ образотворчого мистецтва почав діяти з перших днів роботи школи. Перші викладачі, члени Національної спілки художників України О.М. Ступніков та В.М. Сандула , створили професійну базу для успішного навчання учнів, поєднуючи розкриття  творчого потенціалу кожної дитини, виховання художнього смаку з формуванням її світогляду та набуттям духовного досвіду.

Сьогодні  на відділі працює висококваліфікований педагогічний колектив – Іваненко Р.Ф., Анпілогова О.А.,  Гандзій Н.В,  Жукова С.А., Окуленко С.Л., Несторович О.Л., які навчають  дітей малюнку, живопису, ліпленню, кольорової комп’ютерній графіці, історії мистецтв. Учні  опановують  класичні та сучасні техніки образотворчого мистецтва,  відточують власну майстерність, а на уроках історії мистецтв знайомляться із життям та творчістю відомих художників, особливостями художньої культури різних епох та стилів. На уроки декоративно-прикладного мистецтва викладача О.Г. Панас знайомлять з прийомами художньої кераміки, аплікації, колажу, батику, вишивки, орігамі, виготовлення оберегу, вітражу та декоративного розпису.

За вагомий внесок у розвиток національної освіти, культури і мистецтва, активну громадську і просвітницьку діяльність викладачі відділу відзначені Грамотами Міністерства культури, Вінницької облдержадміністрації, управління культури облдержадміністрації, департаментів освіти та  культури.

Професійні успіхи вихованців відділу образотворчого мистецтва відзначені на багатьох конкурсах та фестивалях як в Україні так і за її межами. Тільки за останні 5 років юні художники отримали близько 200 нагород. Учні відділення є учасниками та переможцями багаточисельних Міжнародних виставок у м. Делі (Індія), м. Тегерані (Іран), м. Лідице (Чехія), м. Нова Загора (Болгарія), у міжнародному пленері юних художників у м. Луцьку, Всеукраїнських, обласних, міських конкурсів дитячої творчості, зокрема «Об’єднаймося ж, брати мої» (присвяченому Шевченківським дням), «Я люблю Україну», «Я хочу жити в якісному світі», «Таланти багатодітної родини», «Митниця очима дітей», «Арт-Олімп», «Різдвяна зірка», «Малюємо старовинну Вінницю», «Малюємо новорічну Вінницю», «Вінниця – європейське місто», «Світ навколо нас», «Сонячна палітра», «Марка дружби», «Просто небилиці», «Ілюстрація до народної казки» тощо.

Свідченням отриманих ґрунтовних знань є і те, що впродовж останніх років великий  відсоток випускників стали студентами середніх та вищих навчальних закладів мистецького профілю. Вони успішно підкорили вузи столиці України та вищі учбові заклади за кордоном – Київський національний університет культури, Львівська академія мистецтв, Харківська національна академія дизайну і мистецтв, Південноукраїнський педагогічний університет ім. Ушинського, Вроцлавський університет дизайну (Польща), Карловарський університет, факультет дизайну (Чехія). Кожного року випускники відділу поповнюють ряди студентів Вінницького коледжу будівництва та архітектури та Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниці.

Педагоги відділу образотворчого мистецтва ВДШМ прагнуть зробити навчальний процес пізнавальним, цікавим і захоплюючим. Проте вони усвідомлюють самі та прищеплюють це розуміння своїм учням: щоб здійснити свої мрії та досягнути успіху лише однієї природної обдарованості  замало, для цього потрібно докладати зусиль, навчатися, працювати над самовдосконаленням, вірити в себе.

До експозиції виставки увійшло 77 живописних та графічних, а також 50 скульптурних та декоративних робіт. Твори наймолодших учнів вражають безмежною фантазією, щирістю та безпосередністю.  Роботи випускників та викладачів демонструють оригінальність творчого мислення, професійність виконання, розмаїття технік та прийомів. Загалом же  експонати виставки об’єднує піднесений настрій та радість творення.

Комментарии к записи ЮВІЛЕЙНА ЗВІТНА ВИСТАВКА ВІДДІЛЕННЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА ВДШМ «ПАЛІТРА ТВОРЧОСТІ ОБ ЄДНУЄ !» ДО 25-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ ЗАСНУВАННЯ отключены